Zábava pro rodiče a děti

Nápady pro zabavení Vás i dětí

ZÁVODNÍ DRÁHA
Máte doma autíčka a větší kartonové krabice? Krabice rozložte a nechte děti, aby karton pokreslily autodráhou. Těm mladším můžete obrysy dráhy nakreslit vy a děti budou samy vybarvovat. Nezapomeňte na silnice s křižovatkami a kruhovými objezdy, parkoviště, benzínky… Čím víc prvků, tím déle si děti vyhrají. Dbejte na to, aby děti k malování používaly nezávadné kreativní potřeby. Doporučujeme třeba ty od značky Crayola, které jsou navíc 100% smývatelné a vypratelné. Z kartonových krabic si mohou děti vyrobit a pokreslit vlastní velké autíčko a zkoušet si v něm závody po bytě.

PEVNOST
Znáte nějaké dítě, které by nemělo rádo schovky a pevnosti? My ne :) Přitom stačí přehodit větší prostěradlo přes jídelní stůl nebo deku přes opěradla židlí a je to. Děti si pak domeček vylepší třeba polštáři nebo “nábytkem” z krabic a samozřejmě hračkami. Pevnost navíc pomůže odvrátit případnou ponorkovou nemoc v rodině a v kritických chvílích se do ní můžete schovat i vy sami :)

DOMÁCÍ TĚLOCVIK
Děti se potřebují hýbat. Pokud máte venkovní prostor a křídy, není nic jednoduššího, než nakreslit na zem skákacího panáka. Pokud tuto možnost nemáte, můžete panáka vyrobit i v bytě pomocí papírové lepicí pásky nebo washi pásek. Pro domácí "tělocvik" se skvěle hodí také švihadlo, házení kruhů na kolík (nebo na stojan na toaletní papír?) nebo kuželky z plastových lahví - ty můžete podle potřeby částečně naplnit pískem nebo rýží, tak aby nelítaly všude kolem, ale aby je balónek dokázal porazit.

ZÁHADNÁ KRABIČKA
Děti mají rády překvapení. Zkuste dětem schovat do krabice pár předmětů i malých hudebních nástrojů a postupně jim říkejte, co mají najít. Ony budou hledat předměty pouze podle hmatu či sluchu v krabici s víkem nebo v látkovém sáčku a rozvíjet si smyslové vnímání. Můžete si to vyzkoušet i vy:-)